НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Оболонь - Шахтар 1:0. Вистояли ###

Київ, стадіон «Оболонь». 4 900 глядачів

Головний арбітр: Михайло Родіоненко (Луганськ)Асистенти: Олександр Матяш (Полтава), Юрій Маніло (Хмельницький)

"Оболонь" - "Шахтар" 1:0

Гол: Худзік 51

«Оболонь»: Рибка – Сапай, Пластун, Лозинський, Кутас – Слюсар, Лупашко – Сибіряков (Шевчук 90+2), Худзік, Панас – Мандзюк

«Шахтар»: Пятов – Срна, Ракицький, Чижов, Рац – Степаненко, Фернандіньо (Хюбшман 26) – Мхитарян (Едуардо 62), Коста, Вілліан – Морено (Адріано 46)

Попередження: Рибка 36, Сапай 75, Худзік 77 – Коста 10, Фернандіньо 11, Вілліан 77

За не таку й тривалу історію виступів ФК «Оболонь» в Вищій/Прем’єр лізі чемпіонату України до сьогодні залишалося чотири команди, в яких «біло-зелені» ще не вигравали: «Кривбас» (Кривий Ріг), «Металург»/«Іллічівець» (Маріуполь), «Динамо» (Київ) і «Шахтар» (Донецьк). При чому, нині діючий чемпіон залишався єдиною командою, в якої «Оболонь» взагалі не змогла відібрати очки, хоча і в деяких матчах змогла дати гідний бій одному з лідерів вітчизняного футболу. Можна згадати гру минулого сезону, коли Даріо Срна забив єдиний і переможний після помилки голкіпера Олександра Рибки, або гру в сезоні 2004/2005, коли також єдиний м’яч забив Матузалем, а тодішній наставник киян Петро Слободян стверджував, що бразильська зірка підіграла собі рукою (м’яч тоді дійсно влучив в руку півзахисникові, але чи підіграв він собі навмисно сказати важко). Також не можна не згадати про 20 вересня 2003 року, коли команди видали справжню феєрію – на 35 хвилині пивовари вели два 2:0, але все ж таки поступилися 4:3. Все колись мало б трапитися вперше, але не думаю, що хтось очікував на такий результат.

Окремо слід відзначити, що «Оболонь» на гру вийшла в новій формі – на зелених футболках з’явився білий трикутник, що трохи нагадувало форму команд «Брешіа» або «Бордо». Хоча вважається, що нову форму краще в відповідальних матчах не одягати, такий комплект виявися для господарів щасливим.

Гра розпочалася з ефектного удару Дугласа Кости в падінні через себе, але не сильно і не влучно. Одразу після цього «Оболонь» перехопила ініціативу. Спершу Сибіряков гостро, але безадресно, прострілив з правого флангу, потім Валентин Слюсар пробив з далеку, але Андрій Пятов без проблем забрав м’яч. «Шахтар» відповів гострим випадом, але Дуглас Коста не влучив по м’ячу після паса Вілана. Відповідь оболоні була ще гострішою. Павло Кутас потужно пробив зі штрафного метрів з сорока і Андрій Пятов з великими труднощами перевів м’яч в перекладину. Буквально через хвилину все того ж Кутаса збили на тому ж місці і після активних протестів гравців «Шахтаря» арбітр Михайло Родіоненко показав дві жовті картки за розмови. Але цього разу на шляху м’яча після удару лівого захисника опинився хтось з обронців гірників.

Після цього гості активізувалися і почали нагнітати обстановку біля воріт Рибки. Але найгостріша ситуація закінчилася для гірників дуже великими неприємностями. Після чергової масованої атаки в штрафному майданчику «Оболоні» виникла справжня пожежа, а Марсело Морено з розвороту пробив по воротах, але на шляху м’яча опинилася нога голкіпера. М’яч відлетів до ліній штрафного, де Фернандіньо невдало зіграв на випередження і влучив не по м’ячу, а по нозі суперника, а потім сам підвестися не зміг. Гірники спробували заступитися за свого лідера, але мало чого добилися. А от бразильський півзахисник зміг залишити поле лише на ношах і, схоже, вибув на тривалий термін.

Надалі гра трохи заспокоїлася, і найбільш помітними епізодами до перерви стала невелика штовханина біля бокової лінії, та жовта картка Олександру Рибці за затримку часу на 36 хвилині матчу. Серед атак слід відзначити неточний удар головою Ігоря Пластуна та прохід Морено, після якого болівієць вдарив прямо в руки голкіперу.

Другий тайм розпочався з дуже гострих атак обох команд. Після подачі кутового захисники гостей забули про Олександра Мандзюка але форвард ногою з льоту пробив над перекладиною. Одразу ж Адріано та Коста вискочили на одного захисника і Луіс чудовим пасом вивів Дугласа віч-на-віч з Рибкою, але Олександр зіграв просто блискуче - мужньо кинувся в ноги бразильцю і ліквідував загрозу. Відповідь «Оболоні» була справжнім шоком. На правому фланзі атаки пивовари нав’язали боротьбу супернику, в результаті якої м’яч опинився у Вадима Сапая, і правий захисник навісив в центр штрафного майданчика, звідки Павло Худзік без жодних перешкод головою переправив м’яча в сітку. Що робили в цей час Ярослав Ракицький та Олександр Чижів залишилося загадкою, тим паче зовсім поряд з епізодом знаходився ніким не прикритий Мандзюк.

Поразка ніяк не входила в плани Мірчи Луческу, тому «Шахтар» помітно активізувався, а румунський тренер кинув в бій свій останній козир – хорватського форварда Едуардо. Але майже нічого зробити гірникам не вдалося. «Оболонь» відійшла в захист і не лише впевнено стримувала натиск, а й намагалася нав’язати контру гру. Хоча вперед пивовари йшли невеликими силами, Павло Худзік, Олександр Мандзюк, Вадим Панас та Сергій Сибіряков не давали вільно дихати захисникам гостей, і частенько справа доходила до ударів по вротам, хоча й не дуже гострих.

Ближче до кінця гри рішення головного арбітра Михайла Родіоненка почали відверто дивувати. Контратака «Оболоні», Павло Худзік прокидає м’яча повз Чижова, той чіпляє опорну ногу - свисток мовчить- одразу ж після цього в боротьбі за верховий м’яч впав футболіст «Шахтаря» - штрафний удар. Виніс м’яча з штрафного майданчика «Оболоні», Олександр Мандзюк прокидає м’яч повз захисника, але той перекриває йому шлях корпусом і м’яч виходить за бокову лінію – аут на користь «Шахтаря». Через декілька хвилин Вадим Панас, таким самим прийомом зупиняє Даріо Срну – штрафний удар. Продовжувати можна дуже довго, тому претензії Луческу до арбітра виглядають не переконливо.

Вже в доданий час в штрафний майданчик суперника пішов і Андрій Пятов. Голкіпер декілька раз спробував відкритися, але зробити навіс чи простріл захисники господарів не дозволили.

На останок цікава деталь, в обох матчах на стадіоні «Оболонь» між «Оболонню» і «Шахтарем» була зафіксована мінімальна перемога однієї з команд, і в обох випадках гол забивали на 51-й хвилині.

Мірча Луческу, головний тренер "Шахтаря":

- Комментировать матч я не буду. «Оболонь» заслужила победу. Но то, что было на поле… Фернандиньо сломали ногу, он выбыл надолго, возможно, до конца сезона, и в том эпизоде судья дал штрафной в нашу сторону. Поэтому даже не стоит что-то комментировать.

Сергій Ковалець, головний тренер "Оболоні":

На післяматчовій прес-конференції наставника пивоварів зустрічали оплесками

- Думаю, ці оплески для всієї команди. Я їх передам хлопцям роздягальні. Результат сьогодні міг бути іншим, але гра та самовіддача були на хорошому рівні.

- «Оболонь» віддали всі сили. Не боїтеся, що в наступному матчі у вас будуть проблеми через це?

- Так що, не виходити грати? Гру перенести?Емоцій і сил дійсно було віддано багато. Зараз головне добре відновитися. Щодо наступних матчів, то я сказав футболістам, що треба правильно оцінити цю перемогу.